Choď na obsah Choď na menu
 


Zahviezdila!

30. 3. 2010

Na parkete v Let´s Dance je opäť plno, zahviezdila Pocisková

Tanečná horúčka na obrazovke TV Markíza znovu odštartovala. Na parkete v Starej tržnici v Bratislave sa predviedlo jedenásť tanečných párov.

"Bol to naozaj dobrý výkon a vidieť u vás strašné nahromadenie potenciálu," skonštatovala Tatiana Drexler, známa porotkyňa tanečnej relácie, v jednom z najpozitívnejších hodnotení večera. Jej slová mierili na adresu mladučkej speváčky a herečky Nely Pociskovej, ktorej tanečným partnerom je Peter Modrovský.

Dvojica predviedla pred kamerami romantický waltz, ktorý zožal poklony od celej štvorčlennej poroty a vyniesol ich na čelo jedenásťčlenného rebríčka. Pri rozdávaní bodov však bola porota, ktorú popri spomenutej "starej známej" Drexlerovej, Dagmar Hubovej a Jozefovi Bednárikovi doplnil Čech Zdeněk Chlopčík, striedmejšia. Je to celkom pochopiteľné, Začína sa vždy pozvoľna. Aby bolo kam zvyšovať a pridávať.

Nela Pocisková a Peter Modrovský získali v prvom kole najvyšší počet bodov.

Ani nízke čísla ako 2 či 3 nerobili súťažiacim na čele vrásky. Najnižší počet bodov (10) si vyslúžil herec Andy Hryc s tanečnicou Michaelou Markovou. Ak si však k tomu priráta ešte sedmičku, čo je počet kilogramov, ktoré vraj schudol v minulých týždňoch tréningov, určite by sa zaradil na medailové pozície rebríčka.

Na nich sa podľa skutočného počtu bodov ocitla po prvom, nedeľňajšom, kole aj Patrícia Vitteková. "Toto bol naozaj solídny, na fundovanej báze postavený výkon," zhodnotila jej waltz Tatiana Drexler. Choreorgrafiu vystaval Vittekovej partner Milan Plačko. Pozitívnej odozvy sa dočkala aj Elena Podzámska. "Priznám sa, slečna Podzámska bola pre mňa veľkou neznámou. Dnes prišla a ja som zahorel. Ponúkla celkom zvládnutý waltzový princíp, ale ponúkla aj príbeh," skonštatoval Jozef Bednárik na adresu obľúbenej seriálovej herečky. Na parkete ju sprevádzal Matej Chren.

S očakávaním mnohí diváci čakali aj na prvý tanec Kataríny Štumpfovej a Mira Šmajdu. Na premiérové kolo sa museli naučiť cha-chu. Podľa poroty sa však toho ex-spevák zo Superstar veľa nenaučil. "Pán Šmajda, ja som tam ani jeden čačový krok nevidela," zhodnotila Dagmar Hubová. "Nemyslíte si, že by pomohlo, ak tú partnerku budete vidieť," pridala sa poznámkou Tatiana Drexler. Šmajdov výsledny status v zozname tancujúcich párov však vôbec nedopadol výnimočne. O predposlednú priečku sa totiž delil s Marekom Vašutom a Ivanou Surovcovou. Len o bod viac získala česká modelka Simona Krainová a nad ňou sa s trinástimi bodmi od poroty umiestnila moderátorka Martina Šimkovičová. Pánom sa tentoraz darilo o trošku lepšie. Napríklad aj hercom Romanovi Pomajbovi a Štefanovi Skrúcanému.

Novinkou štvrtej série Let´s Dance bolo hodnotenie Jána Ďurovčíka, ktorý už nesedí v porote a nevidí, ako jednotlivé páry zatancujú live. Pred kamerou však ponúka svoje odhady z tancov, ktoré videl deň vopred alebo na tréningoch.

Pravidlá aj vo štvrtom pokračovaní šou zostávajú rovnaké. O víťazovi rozhodnú diváci svojimi esemeskovými hlasmi spolu s porotou. Opäť sa však vracia prvok vyraďovania v záverečnom rozstrelovom tanci. Posledné dva páry v rebríčku, ktorý bude vytvorený podľa súčtu poradia v hlasovaní divákov a poroty, sa postaví na parket ešte raz a práve štvorčlenná porota rozhodne, ktorá dvojica sa napokon rozlúči s priestormi Starej tržnice.